Total War: Attila wymagania sprzętowe

   

Okładka gry Total War: AttilaKażdy kto ceni sobie gry strategiczne z pewnością zetknął się już z serią Total War. Odpowiedzialne za rozwój tego cyklu gier studio Creative Assembly tym razem postanowiło nam przybliżyć postać Attyli a więc legendarnego władcy Hunów. Rozgrywkę rozpoczynamy w 395 roku a więc w okresie gdy potęga Imperium Rzymskiego stopniowo słabła.

Tym razem okres czasu jaki obejmuje rozgrywka nie jest zbyt długi jednak fani serii nie muszą się obawiać że gra w jakikolwiek sposób na tym ucierpiała. Wszystko przez okres historyczny do jakiego przenosi nas ten tytuł. Schyłek jednego z największych imperiów w dziejach to czas brutalnych walk z rosnącymi w siłę plemionami Hunów czy Wizygotów. To właśnie z nimi musimy się zmierzyć stając na czele Imperium Rzymskiego, którego pomimo sprawowania kontroli nad znacznym obszarem było w tym okresie już niezwykle rozbite wewnętrznie.

Nie da się zatem ukryć że tym razem gracz staje przed poważnym wyzwaniem. Podobnie jak w poprzednich częściach i tym razem mamy do czynienia z rozgrywką na dwóch płaszczyznach. Pierwsza jest prowadzona w systemie turowym i związana jest z zarządzaniem naszym imperium i przemieszczaniem wojsk. Druga to rozgrywane w czasie rzeczywistym bitwy do których dochodzi gdy spotkają się dwie wrogie armie lub zostanie zaatakowane któreś miasto. Oczywiście autorze zadbali o to by oddać wiernie realia tamtych czasów i złożoność zarządzania tak wielkim imperium. Mamy więc okazję zmierzyć się nie tylko z hordami barbarzyńców a również innymi zagrożeniami takimi jak klęski głodu czy zarazy, które potrafią niezwykle szybko zdziesiątkować populację ludności.
 

Total War: Attila wymagania sprzętowe minimalne

  • System: Microsoft Windows Vista lub nowszy
  • Procesor: Intel Core 2 Duo (taktowanie 3 GHz)
  • RAM: 3 GB
  • Karta graficzna wyposażona przynajmniej w 512 MB pamięci (np. ATI Radeon HD 2900 XT lub nVidia GeForce 8800 GT)
  • 35 GB miejsca na dysku

 

Total War: Attila wymagania sprzętowe zalecane

  • System operacyjny: Microsoft Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: Intel Core i5 (druga generacja – Sandy Bridge)
  • 4 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna posiadająca minimum 2 GB pamięci (np. AMD Radeon HD 5870 lub nVidia GeForce GTX 560 Ti)
  • 35 GB wolnego miejsca na dysku

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Total War: Attila

Armia w grze Total War: Attila Oblężenie miasta w grze Total War: Attila Walka z barbarzyńcami w Total War: Attila

Zapoznaj się przy okazji z innymi grami z serii . Sprawdź jak zmieniały się wymagania poszczególnych części i czy Twój komputer sprosta wszystkim odsłonom cyklu. Pamiętaj o tym, że odpowiednie dobranie ustawień graficznych może znacznie poprawić płynność animacji.

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.