The Vanishing of Ethan Carter wymagania sprzętowe

   

Logo gry The Vanishing of Ethan CarterW tym wypadku mamy do czynienia z wyjątkową grą przygodową gdyż po pierwsze je to pierwszy tytuł stworzony przez Adriana Chmielarza a więc jedną z najbardziej zasłużonych postaci w polskiej branży gier a po drugie twórcy szukając inspiracji sięgnęli do nurtu weird fiction.

Fabuła gry związana jest z zaginięciem tytułowego Ethana Cartera. Wszystko wskazuje na to, że został porwany. Sprawy jednak znacznie się komplikuje gdy detektyw Paul Prospero w którego się wcielamy znajduje ciała osób, które prawdopodobnie porwały chłopca.

Nasz bohater przy wykorzystaniu swoich niezwykłych zdolności a także wszelkich napotkanych śladów musi wyjaśnić to tajemnicze zaginięcie i odkryć tajemnice skrywane przez piękną aczkolwiek niezwykle tajemniczą dolinę Red Creek Valley.

To w niej rozgrywa się akcja gry i co ważne stanowi ona otwarty, wręcz zachęcający do eksploracji obszar, który możemy przemierzać według własnego uznania gdyż wspomniana otwartość przejawia się właśnie w braku określonej ścieżki eksplorowania doliny narzucanej nam przez twórców co ma często miejsce w innych grach, które wręcz prowadzą nas za rękę.

Sama mechanika rozgrywki jest podobnie jest cała gra dość nietypowa. Gdy tylko natrafiamy na coś istotnego zamiast słyszeć głos bohatera widzimy jedynie ukazujące się słowa mające przedstawiać sposób myślenia naszej postaci i wyciąganych przez nią wniosków wynikających z danego znaleziska. Nie można też zapominać o wspomnianych już niezwykłych zdolnościach detektywa Paula Prospero, który może widzieć w swoich wizjach zdarzenia z przeszłości co wraz ze znajdowanymi dowodami pomaga mu odtwarzać pełny przebieg niektórych wydarzeń.

Za niezwykłą oprawę graficzną tego tytułu odpowiada silnik graficzny Unreal Engine 3 oraz skorzystanie z możliwości jakie dało wykorzystanie dość nowatorskiej technologii jaką jest fotogrametria. Dzięki w procesie kreowania wirtualnego świata można było wykorzystać zdjęcia rzeczywistych miejsc.
 

The Vanishing of Ethan Carter wymagania sprzętowe minimalne

  • System operacyjny: Windows XP z Service Pack 3 lub nowszy
  • Procesor: Intel Core2 Duo lub odpowiednik od firmy AMD
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna wyposażona przynajmniej w 512 MB pamięci i kompatybilna z bibliotekami DirectX 9c
  • Dysk twardy z 9 GB wolnego miejsca

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry The Vanishing of Ethan Carter

Pociąg w grze The Vanishing of Ethan Carter Leśna droga w grze The Vanishing of Ethan Carter Dolina Red Creek Valley w The Vanishing of Ethan Carter

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.