Star Citizen wymagania sprzętowe

   

Okładka gry Star CitizenCiekawych gier dających nam możliwość udania się w podróż po bezkresie kosmosu nie ma zbyt wiele. Wielbiciele klasyków gatunku takich jak Freelancer czy Wing Commander długo musieli czekać na godnego następce tych tytułów w postaci gry Star Citizen.

Powstanie tego tytułu możliwe było dzięki kampanii crowdfundingowej, którą uwiarygadniało dodatkowo zaangażowanie w ten projekt Chrisa Robertsa a więc człowieka stanowiącego gwarancję, że nie będziemy mieć do czynienia z kolejną zwykłą grą rozgrywającą się w kosmosie a tytułem który przywróci świetność tego gatunku. Akcja gry zabiera nas w dość odległą przyszłość a konkretnie do XXX wieku. Jest to czas w którym ludzkość na dobre rozpoczęła eksplorację kosmosu docierając do wcześniej nieznanych zakątków wszechświata.

My wcielamy się w pilota jednego ze statków kosmicznych i sami decydujemy o tym czy wolimy rozgrywkę bardziej pokojową skupioną na handlu i budowie swojej pozycji poprzez talent do ekonomii czy też preferujemy bardziej bezpośrednie rozwiązania siłowe, które staną się naszą codziennością gdy zostaniemy gwiezdnym najemnikiem lub piratem.

Co ciekawe czasami będziemy mieli okazję wyjść zza sterów naszego statku kosmicznego i zwiedzić wnętrza odwiedzanych stacji kosmicznych czy większych maszyn. Będziemy mogli doświadczyć tego choćby podczas abordażu na wrogie statki. Co do floty dostępnych maszyn to autorzy przygotowali dla nas całkiem pokaźną ich flotę obejmującą zarówno małe jednostki takie jak zwykłe myśliwce jak i największe okręty bojowe o olbrzymiej sile ognia.

Od strony technicznej ciężko się do czegoś przyczepić. Trudno jednak żeby było inaczej skoro gra powstała na bazie silnika CryEngine 3, którego możliwości większości graczy nie trzeba chyba dodatkowo reklamować. Nie zapomniano również o takich elementach jak system fizyki, którego możliwości widać choćby podczas kosmicznych starć.
 

Star Citizen wymagania sprzętowe minimalne

  • System operacyjny: (64-bitowy) Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: AMD Phenom X2 lub Intel Core 2 Duo (taktowanie 2.4 Ghz)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • Karta graficzna zgodna z Microsoft DirectX 11 (AMD Radeon HD 5850 lub nVidia GeForce GTX 460)

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Star Citizen

Start z hangaru w Star Citizen Kokpit statku kosmicznego w Star Citizen Kosmos w grze Star Citizen

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.