Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth wymagania sprzętowe

   

Okładka gry Sid Meier's Civilization: Beyond Earth„Cywilizacja w kosmosie” to jedno krótkie zdanie które najlepiej oddaje ideę, która przyświecała twórcom gry Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth. Przez wielu tytuł ten porównywany jest do wiekowego już Alpha Centauri, które jak przyznają sami twórcy było oczywistą inspiracją przy tworzeniu tej części Civilization. Nie zajmujemy się już eksploracją i podbijaniem kolejnych obszarów na dobrze znanej nam Ziemi. Tym razem wyruszamy w kosmos by skolonizować zupełnie obcą planetę. Wszystko zaczyna się w roku 2265 a sama rozgrywka może być rozciągnięta na okres czasu obejmujący nawet cztery tysiące lat.

Pomimo zupełnie innych realiów w jakich osadzona jest akcja gry podstawowe zasady rozgrywki pozostały właściwie niezmienne tak więc każdy fan serii Civilization nie będzie miał zbytnich problemów z rozgrywką w Beyond Earth. Należy pamiętać jednak o tym, że jej przebieg mogą zdeterminować decyzje które podejmiemy zanim na dobre się rozpocznie.

Mowa w tym wypadku o wyborze frakcji czy też rodzaju planety jaką będziemy nią kolonizować. Pewnym ułatwieniem, które zdecydowano się wprowadzić by zapewnić nam spokojny rozwój na początku i możliwość zapoznania się z nowymi realiami jest lądowanie pozostałych kolonizatorów które odbywa się dopiero po 40 turze. Nie powinno to jednak uśpić naszej czujności gdyż Ci spóźnieni kolonizatorzy dostają pewne w zamian pewne bonusy dające im możliwość nadrobienia straconego czasu i dogonienia nas pod względem poziomu rozwoju.

Sam rozwój zarówno nasz jak i innych kolonizatorów planety opiera się w dużej mierze na odkrywaniu coraz bardziej zaawansowanych technologii. W tym zakresie Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth wprowadzono jedną z najbardziej zauważalnych zmian rezygnując z przedstawiania schematu kolejnych technologii do odkrycia w postaci drzewa. Tym razem zdecydowano się na zastosowanie sieci technologii, która daje znacznie większe możliwości decydowania o tym w którym kierunku będzie postępował rozwój technologiczny naszej cywilizacji.

Nowością wynikają z umieszczenia akcji gry w kosmosie jest też prowadzenia rozgrywki nie tylko na powierzchni planety ale również na jej orbicie którą wykorzystać możemy choćby do umieszczenia satelit dających nam różne rodzaje bonusów zarówno jeśli chodzi o zdobywanie informacji na temat przeciwników jak i kwestie militarne czy ekonomiczne.
 

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth wymagania sprzętowe minimalne

  • System: Microsoft Windows Vista (Service Pack 2) lub Windows 7
  • Dwurdzeniowy procesor taki jak AMD Athlon 64 X2 (taktowanie 2 GHz) lub Intel Core 2 Duo (taktowanie 1,8 GHz)
  • RAM: 2 GB
  • Karta graficzna wyposażona w 256 MB pamięci (przynajmniej nVidia GeForce 8800 GT, ATI Radeon HD3650 lub zintegrowana Intel HD3000
  • Dysk twardy: przynajmniej 8 GB wolnego miejsca

 

Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth wymagania sprzętowe zalecane

  • System operacyjny Microsoft Windows (Vista z Service Pack 2 lub Windows 7)
  • Czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,8 GHz
  • 4 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna z serii nVidia GeForce GT400 lub AMD Radeon HD5000
  • Dysk twardy: 8 GB wolnego miejsca

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Sid Meier’s Civilization: Beyond Earth

Pierwszy screen z Sid Meier's Civilization: Beyond Earth Drugi screen z Sid Meier's Civilization: Beyond Earth Trzeci screen z Sid Meier's Civilization: Beyond Earth

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.