Pillars of Eternity wymagania sprzętowe

   

Pudełko gry Pillars of EternityJest to gra na którą wielu fanów gier RPG czekało naprawdę długo uważając ten tytuł na duchowego spadkobiercę dorobku największych klasyków gatunku. W pracach nad grą udział brali byli pracownicy studia Black Isle Studios co od samego początku pozwalało wierzyć w to że skutecznie nawiązanie do serii Baldur’s Gate czy Icewind Dale a także wielu innych tytułów takich jak Temple of Elemental Evil czy Planescape: Torment jest jak najbardziej realne.

O wyjątkowości tej gry dodatkowo świadczy fakt że do jej powstania w dużej mierze przyczyniła się sama społeczność graczy wspierająca studio finansowo za pośrednictwem platformy Kickstarter. Jednak wkład finansowy społeczności oraz rozbudzone oczekiwania sprawiały że poprzeczka wymagań postawiona była naprawdę wysoko.

Na szczęście można śmiało stwierdzić że doczekaliśmy się naprawdę wyjątkowej gry RPG która dla wielu może stanowić swojego rodzaju podróż w czasie właśnie do okresu gdy Icewind Dale czy Baldur’s Gate pozwalały nam na długie godziny przenosić się do fantastycznego świata.

Pillars of Eternity to prawdziwy powrót do klasyki gatunku zarówno jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki jak i rozbudowaną fabułę. Nie można mieć również zastrzeżeń jeśli chodzi o oprawę graficzną która też przywodzi na myśl tytuły z dawnych lat pomimo wprowadzenia pewnych ulepszeń dotyczących choćby efektów towarzyszących stosowanym zaklęciom. Jednym z ciekawszych nowych elementów rozgrywki wprowadzonych przez twórców jest możliwość posiadania własnej twierdzy. Dzięki jej rozbudowie możemy zyskiwać dostęp do dodatkowych zadań a także spotykać handlarzy oferujących unikatowe wyposażenie dla naszych postaci. Oczywiście pełni ona także klasyczną funkcję obronną a jej lochy możemy wykorzystać do ugoszczenia naszych przeciwników.
 

Pillars of Eternity wymagania sprzętowe minimalne

  • System Windows Vista lub nowszy
  • Procesor: AMD Phenom II X3 B73 (taktowanie 2,8 GHz) lub Intel Core i3-2100T (o taktowaniu 2,5 GHz)
  • 4 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna: ATI Radeon HD 4850 lub nVidia GeForce 9600 GT
  • Dysk twardy z 20 GB wolnego miejsca

 

Pillars of Eternity wymagania sprzętowe zalecane

  • System operacyjny Windows (Vista lub nowszy)
  • Procesor: AMD Phenom II X6 1100T (o taktowaniu 3,3 GHz) lub Intel Core i5-2400 (taktowanie 3,1 GHz)
  • RAM: 8 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon HD 7770 lub nVidia GeForce GTX 570
  • 20 GB miejsca na dysku twardym

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Pillars of Eternity

Ekwipunek postaci w Pillars of Eternity Walka w grze Pillars of Eternity Rozmowa w grze Pillars of Eternity

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.