F.E.A.R. 3 wymagania sprzętowe

   

Okładka gry F.E.A.R. 3F.E.A.R. 3 podobnie jak dwie poprzednie części nadal stanowi tytuł będący zręcznym połączeniem klasycznej gry akcji z dobrym horrorem bazującym na japońskich klasykach gatunku. Gra daje nam okazję po raz trzeci zmierzyć się ze śmiertelnie niebezpieczną Almą.

Nadal pragnie ona całkowicie zniszczyć całą ludzkość pragnąc w ten sposób dopełnić swojej zemsty. Na domiar złego w wyniku wydarzeń, których byliśmy świadkami w drugiej części serii jest ona w ciąży, co mamy okazję odczuć podczas rozgrywki, gdyż co jakiś czas przez świat gry przechodzić będą fale uderzeniowe wywołane jej skurczami. Oczywiście w trzeciej części nie mogło zabraknąć Point Mana a także Paxtona Fettela. Obecność obu tych panów jest dobrą wiadomością ze względu na fakt, że autorzy gry przygotowali dla nas tryb kooperacji w którym mamy okazję zobaczyć w akcji ich obydwu.

Najciekawsze jest jednak to, że wbrew temu co sugeruje nazwa w trybie tym wcale nie muszą oni współpracować. Z rozwiązań mających na celu uatrakcyjnienie nam rozgrywki z pewnością warto jeszcze wspomnieć o zaczerpniętym z gry Left 4 Dead systemie losowego określania miejsc w których pojawiają się wrogowie przy każdorazowym przechodzeniu danego poziomu. Autorzy odpowiednio zadbali o budowanie atmosfery grozy, która towarzyszy nam niemal nieustannie. W tym celu nie tylko zastosowali doskonale sprawdzające się już w tej serii rozwiązania takie jak choćby przerażające wizje ale też skorzystali ze wsparcia specjalistów dla których groza jest czymś naturalnym. Steve Niles oraz John Carpenter bo to o nich mowa mieli swój udział w powstaniu wielu filmów (Carpenter) oraz komiksów (Niles), które skutecznie straszyły już niezliczone rzesze fanów. Skorzystanie z ich bogatego doświadczenia dobitnie świadczy o tym, że twórcy bardzo poważnie podeszli do kwestii klimatu gry za który wielu graczy uwielbia serię F.E.A.R. i dla których jest on jednym z kluczowych elementów zachęcających ich do rozgrywki.
 

F.E.A.R. 3 wymagania sprzętowe minimalne

  • System operacyjny: Microsoft Windows XP lub nowszy (z zainstalowanym najnowszym dostępnym Service Packiem)
  • Dwurdzeniowy procesor: AMD Athlon X2 4800+ lub Intel Core 2 Duo (taktowanie 2.4Ghz)
  • 2GB pamięci RAM
  • 4,5 GB miejsca na dysku twardym
  • Karta graficzna: ATI Radeon HD 3850 lub nVidia 8800 GT (karta musi posiadać przynajmniej 512MB pamięci)

 

F.E.A.R. 3 wymagania sprzętowe zalecane

  • System operacyjny: Windows XP lub nowszy (z zainstalowanym najnowszym dostępnym Service Packiem)
  • Procesor: AMD Phenom II X2 550 (taktowanie 3.1Ghz), Intel Core 2 Quad (taktowanie 2.66Ghz) lub  Intel Core 2 Duo (taktowanie 2.93Ghz)
  • Pamięć RAM: 4GB
  • Dysk twardy: 5 GB wolnego miejsca
  • Karta graficzna: ATI Radeon HD 5750 lub nVidia 9800 GTX+ (karta powinna posiadać minimum 512MB pamięci)

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry F.E.A.R. 3

Strzelanina w grze F.E.A.R. 3 Walka w grze F.E.A.R. 3 Walka w mieście w F.E.A.R. 3

Zapoznaj się przy okazji z innymi grami z serii . Sprawdź jak zmieniały się wymagania poszczególnych części i czy Twój komputer sprosta wszystkim odsłonom cyklu. Pamiętaj o tym, że odpowiednie dobranie ustawień graficznych może znacznie poprawić płynność animacji.

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.