Dying Light wymagania sprzętowe

   

Okładka gry Dying LightPonownie musimy stanąć do walki przeciwko hordom krwiożerczych zombie którymi są tak naprawdę ludzie zainfekowani tajemniczym wirusem. Walczymy na terenie miasta, które wzorowane jest na jednej z południowoamerykańskich metropolii a otoczenie w którym się poruszamy przywodzi na myśl charakterystyczne dzielnice biedy znane jako fawele.

Rozgrywka zasadniczo dzieli się na dwie części dzień i noc. W ciągu dnia jesteśmy względnie bezpieczni i możemy poznawać otoczenie i eksplorować kolejne obszary miasta w poszukiwaniu przydatnego ekwipunku a więc tak naprawdę wszystkich przedmiotów które w jakiś sposób mogą być pomocne w walce o przetrwanie. Gdy nadchodzi noc wszystko bowiem się zmienia a spokojne dotąd ulicę stają się polem walki z hordami zombie.

Dlatego właśnie to jak wykorzystamy czas w ciągu dnia może być kluczowe dla przetrwania kolejnej nocy gdyż bez odpowiedniego wyposażenia nie będziemy mieć zbyt dużych szans w walce z przeważającym liczebnie wrogiem. Do walki możemy wykorzystywać właściwie wszystko co wpadnie nam w ręce a więc nie tylko broń palną ale też siekiery, kije czy uzbrojenie konstruowane samodzielnie dzięki łączeniu różnych przedmiotów.

Ciekawą cechą Dying Light jest system poruszania się głównych bohaterów, który był wyraźnie wzorowany na tym co dotychczas prezentowała bohaterka gry Mirror’s Edge. Dzięki temu mamy niezwykłą swobodę przemierzania miasta i docierania w miejsca pozornie niedostępne co często może nam się niezwykle przydać podczas ucieczek, które czasami gdy wrogów będzie zbyt dużo okażą się najrozsądniejszym wyjściem. Za oprawę graficzną odpowiada kolejna już wersja autorskiego silnika graficznego firmy Techland o nazwie Chrome Engine. Dzięki temu gra wykorzystuje możliwości oferowane przez DirectX 11 i oferuje nam zróżnicowany świat cieszący oko bogactwem detali.
 

Dying Light wymagania sprzętowe minimalne

  • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (64-bitowy)
  • Procesor: AMD FX-8320 (taktowanie 3,5 GHz) lub Intel Core i5-2500 (o taktowaniu 3,3 GHz)
  • RAM: 4 GB
  • Dysk twardy: 40 GB wolnego miejsca
  • Karta graficzna: AMD Radeon HD 6870 lub nVidia GeForce GTX 560

 

Dying Light wymagania sprzętowe zalecane

  • 64-bitowy system operacyjny: Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: AMD FX-8350 (taktowany zegarem 4 GHz) lub Intel Core i5-4670K (taktowanie 3,4 GHz)
  • Pamięć RAM: 8 GB
  • 40 GB wolnego miejsca na dysku twardym
  • Karta graficzna: AMD Radeon R9 290 lub nVidia GeForce GTX 780

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Dying Light

Walka przy pomocy noża w Dying Light Zombie z gry Dying Light Nocne spotkanie z zombie w Dying Light

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.