Dreamfall Chapters wymagania sprzętowe

   

Pudełko z gry Dreamfall ChaptersDreamfall Chapters to już trzecia odsłona niezwykłej serii gier przygodowych. Poprzednie dwie części wyszły już dość dawno tak więc dla przypomnienia wspomnimy, że są to: The Longest Journey (rok 1999) oraz Dreamfall: The Longest Journey (rok 2006). Za powstanie gry odpowiedzialni są twórcy poprzednich dwóch części, którzy tym razem występują pod szyldem Red Thread Games.

Historia przedstawiona w grze w bezpośredni sposób nawiązuje do fabuły poprzedniej części (The Longest Journey). Ponownie więc spotykamy Zoe Castillo, dziewczyny która w snach potrafiła odbywać niezwykłe podróże do magicznej krainy Arcadii. Bohaterem którego losami możemy pokierować jest również Kian Alvane. Obecnie jako skazany za zdradę oczekuje on na wykonanie wyroku którym jest egzekucja.

Mechanika rozgrywki nawiązuje do klasycznych gier przygodowych. Skupiamy się więc w głównej mierze na poznawaniu fabuły prowadząc przy tym rozmowy z napotkanymi postaciami, gromadząc przeróżne przedmioty i rozwiązując zagadki logiczne. Gra oferuje nam otwarty świat przedstawiony z pomocą trójwymiarowej grafiki, który wręcz zaprasza nas do wnikliwej eksploracji i odkrycia wszelkich jego tajemnic.

Idąc z duchem czasu powstanie Dreamfall: Chapters finansowane było głównie ze środków pozyskanych od graczy a także od Norweskiego Instytutu Filmowego. Dlatego też budżet na tą produkcję nie był szczególnie duży jak na dzisiejsze standardy. Pomimo tego powstał tytuł, który godnie kontynuuje tradycje serii choć trzeba przyznać, że podobnie jak poprzednie dwie odsłony nie jest to gra dla każdego gdyż nie każdy będzie w stanie odkryć i docenić jej pełen potencjał.
 

Dreamfall: Chapters wymagania sprzętowe minimalne

  • System operacyjny: Microsoft Windows XP Service Pack 3 lub nowszy
  • Procesor: Intel Core 2 Duo (taktowanie: 2 GHz) lub odpowiadający mu model firmy AMD
  • RAM: 3 GB
  • Karta graficzna: Intel HD Graphics 4000 (karta z obsługą bibliotek Microsoft DirectX 9.0c)
  • 5 GB miejsca na dysku

 

Dreamfall: Chapters wymagania sprzętowe zalecane

  • System operacyjny: Microsoft Windows 7 lub nowszy
  • Procesor: Intel Core i5 (o taktowaniu 2,5 GHz) lub odpowiadający mu model firmy AMD
  • Pamięć RAM: 4 GB
  • Karta graficzna posiadająca 1 GB pamięci i kompatybilna z DirectX 11
  • Dysk twardy: 20 GB wolnego miejsca

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Dreamfall Chapters

Kian - jeden z bohaterów Dreamfall Chapters Postacie z gry Dreamfall Chapters Zoe - bohaterka gry Dreamfall Chapters

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.