Dragon Age: Inkwizycja wymagania sprzętowe

   

Okładka gry Dragon Age: InquisitionW tym wypadku mamy do czynienia z grą stanowiącą trzecią część serii doskonale znanej fanom produkcji z gatunku RPG choć jednak budzącej wśród nich wiele emocji z powodu części drugiej która spotkała się ze znaczną falą krytyki. Ta odsłona jest poniekąd właśnie odpowiedzią na zarzuty stawiane przez graczy wobec poprzedniej odsłony serii i wyraźnie nawiązuje do pierwszej części, która przyjęta była bardzo ciepła i do dziś uznawana za jedną z lepszych gier z gatunku RPG. Jednocześnie zdecydowano się na zachowanie pewnych elementów dwójki, które okazały się trafione mimo jej negatywnego jako odbioru jako całej gry.

W Dragon Age: Inkwizycja ruszamy na ratunek Thedas a więc świata doskonale znanego już fanom serii. Wydarzenia których stajemy się uczestnikami mają miejsce raptem parę miesięcy po zakończeniu historii przedstawionej nam w części drugiej.

Cała kraina odczuwa skutki wyniszczającej wojny pomiędzy magami a także pragnącymi pozbyć się ich raz na zawsze templariuszami. Jednocześnie rozpoczyna się inwazja demonów zamieszkujących Pustkę a więc mroczny wymiar równoległy do naszego świata. Jedyną nadzieją na ratunek i powstrzymanie rozprzestrzeniającego się chaosu jest Inkwizycja, której przewodzi kierowana przez nas postać. Grę rozpoczynamy właśnie od precyzyjnego określenia jaki ma być nasz bohater. Możemy wybrać rasę, dokładnie dobrać wygląd a także zdecydować czy będzie silnym wojownikiem, magiem władającym potężnymi zaklęciami czy też łotrzykiem, które problemy likwiduje „po cichu”.

Ciekawą oprawę graficzną gry zawdzięczamy w głównej mierze wykorzystaniu silnika Frostbite 3 znanego już choćby z gry Battlefield 4. Dzięki wykorzystaniu go twórcom udało się wiernie oddać ogrom świata Thedas, który choć nie jest w pełni otwarty to miejsc do eksploracji i tak z pewnością szybko w nim nie zabraknie. Dzięki wykorzystaniu silnika Frostbite mamy też możliwość destrukcji otoczenia podczas walki a także doświadczenia wpływu zmiennych warunków pogodowych na toczone przez nas bitwy.
 

Dragon Age: Inkwizycja wymagania sprzętowe minimalne

 • 64-bitowy system operacyjny (Windows 7 lub nowszy)
 • Czterordzeniowy procesor o taktowaniu 2 GHz (w przypadku jednostki firmy Intel) lub 2,5 GHz (w przypadku procesora od AMD)
 • RAM: 4 GB
 • Karta graficzna wyposażona przynajmniej w 512 MB pamięci (np. AMD Radeon HD 4870 lub nVidia GeForce 8800 GT)
 • 26 GB miejsca na dysku
 • Gra wymagana aktywacji w systemie Origin

 

Dragon Age: Inkwizycja wymagania sprzętowe zalecane

 • System operacyjny: Windows 7 lub nowszy (wersja 64-bitowa)
 • Sześciordzeniowy procesor firmy AMD (taktowanie 3,2 GHz) lub czterordzeniowy model firmy Intel taktowany zegarem 3 GHz
 • 8 GB pamięci RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon HD 7870 (ewentualnie AMD Radeon R9 270) lub nVidia GeForce GTX 660 (karta graficzna musi posiadać przynajmniej 2 GB pamięci)
 • 26 GB miejsca na dysku twardym
 • Konieczne jest aktywowanie gry w systemie Origin

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Dragon Age: Inkwizycja

Bohater gry Dragon Age: Inquisition Walka w grze Dragon Age: Inquisition Walka ze smokiem w Dragon Age: Inquisition

Zapoznaj się przy okazji z innymi grami z serii . Sprawdź jak zmieniały się wymagania poszczególnych części i czy Twój komputer sprosta wszystkim odsłonom cyklu. Pamiętaj o tym, że odpowiednie dobranie ustawień graficznych może znacznie poprawić płynność animacji.

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.