Batman: Arkham Knight wymagania sprzętowe

   

Okładka gry Batman: Arkham KnightJest to już czwarta część przygód człowieka nietoperza za powstanie której odpowiedzialni są twórcy dwóch pierwszych części cyklu a więc Arkham City i Arkham Asylum. Akcja gry ponownie przenosi nas do mrocznego Gotham w którym panuje obecnie chaos i bezprawie a policja nie jest sobie w stanie poradzić ze złoczyńcami nękającymi miasto. Tym razem dostępne jest dla nas centrum Gotham składające się z trzech dużych obszarów.

Wśród naszych głównych przeciwników z pewnością rozpoznamy sporo znajomych twarzy bowiem już niejednokrotnie toczyliśmy potyczki z Pingwinem, Harveyem „Dwie Twarze” czy Strachem na Wróble. To właśnie ostatni z nich jest przyczyną wywołanego w Gotham zamieszania będącego wynikiem informacji o rozmieszczeniu toksycznych ładunków wybuchowych.

Dodatkowo chaos w Gotham postanowili wykorzystać wszyscy najgroźniejsi przeciwnicy Batmana którzy sprzymierzyli się aby raz na zawsze go unicestwić. Na naszego bohatera czyha również Rycerz Arkham a więc zupełnie nowy wróg.

Mechanika rozgrywki nie różni się specjalnie do tego co oferowały nam poprzednie części. W systemie walki wprowadzono jednak pewne zmiany z jednej strony dając nam nowe możliwości choćby dzięki kontrowaniu ciosów a z drugiej utrudniając potyczki podczas których zagrożeniem mogą się okazać nawet zwykli, pospolici bandyci. Największą nowością zdecydowanie jest jednak pojawienie się w grze Batmobilu, który okazuje się być niezwykle przydatny zarówno podczas walki z przestępcami jak i poruszania się po poszczególnych lokacjach.

Oprawa graficzna gry Batman: Arkham Knight powstała dzięki wykorzystaniu silnika graficznego Unreal Engine. Dzięki temu stoi na naprawdę wysokim poziomie co widać choćby po napotykanych postaciach czy nawet takich detalach jak peleryna naszego bohatera, która dzięki wykorzystaniu zaawansowanych efektów fizycznych zachowuje się niezwykle realistycznie. Warto zwrócić uwagę na fakt że jest niezwykle mroczna doskonale komponując się ze specyficznym klimatem rozgrywki.
 

Batman: Arkham Knight wymagania sprzętowe minimalne

 • Procesor: AMD Phenom II X4 965 (taktowanie 3.4 GHz) lub Intel Core i5-750 (o taktowaniu 2.67 GHz)
 • Karta graficzna: AMD Radeon R9 270 (2GB pamięci) lub nVidia GeForce GTX 660
 • RAM: 6 GB
 • Dysk twardy z 45 GB wolnego miejsca
 • System Windows 7 z Service Packiem 1 lub nowszy (wersja 64-bit)

 

Batman: Arkham Knight wymagania sprzętowe zalecane

 • Procesor: AMD FX-8350 (o taktowaniu 4 GHz) lub Intel Core i7-3770 (taktowanie 3.4 GHz)
 • Karta graficzna: AMD Radeon R9 280 (z 3GB pamięci) lub nVidia GeForce GTX 760
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • 55 GB miejsca na dysku
 • 64-bitowy system Windows 7 z SP1 lub nowszy

 

Batman: Arkham Knight wymagania sprzętowe do gry w najwyższej jakości obrazu

 • Procesor: AMD FX-8350 (taktowanie 4 GHz) lub Intel Core i7-3770 (o taktowaniu 3.4 GHz)
 • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 980
 • RAM: 8 GB
 • Dysk twardy z 55 GB wolnego miejsca
 • System Windows 7 z SP1 lub nowszy (wersja 64-bit)

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Batman: Arkham Knight

Batmobil z gry Batman: Arkham Knight Batman w Gotham w Batman: Arkham Knight Wrogowie w Batman: Arkham Knight

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.