Assetto Corsa wymagania sprzętowe

   

Okładka gry Assetto CorsaJeśli dostępnym na komputery grom wyścigowym zarzucasz brak realizmu to znaczy że z pewnością nie miałeś jeszcze do czynienia z grą Assetto Corsa. Za powstaniem tego tytułu nie stoi żadna wielka firma a jedynie niewielkie studio deweloperskie Kunos Simulazioni z Włoch.

Cel twórców od samego początku był niezwykle ambitny i zakładał stworzenie symulatora wyścigów samochodowych o nieosiągalnym wcześniej stopniu realizmu. Między innymi właśnie dlatego już na początku prac nad grą zdecydowaną że jedyną platformą docelową będę komputery. Dzięki temu możliwe było zastosowanie silnika graficznego wykorzystującego najnowsze osiągnięcia technologii i możliwości jakie daje DirectX 11. Przy pracach nad grą uczestniczyło wiele osób związanych z branżą motoryzacyjną wśród których byli zarówno profesjonalni kierowcy jak i inżynierowie.

Dzięki temu a także wykorzystaniu skanowania laserowego otrzymujemy niezwykle wiernie odwzorowane modele samochodów cechujących się rzeczywistymi parametrami technicznymi i niezwykle realnym modelem jazdy. Oczywiście nie zapomniano również o jak najwierniejszym odwzorowaniu prawdziwych torów wyścigowych.
 

Assetto Corsa wymagania sprzętowe minimalne

  • System operacyjny: Windows Vista (z Service Pack 2) lub nowszy
  • Procesor: Intel Core 2 Duo (taktowanie 2,4 GHz) lub AMD Athlon X2 (o taktowaniu 2,8 GHz)
  • 2 GB pamięci RAM
  • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 6450
  • Dysk twardy: 15 GB miejsca

 

Assetto Corsa wymagania sprzętowe zalecane

  • System operacyjny: Windows Vista (z zainstalowanym Service Packiem 2) lub nowszy
  • Czterordzeniowy firmy Intel lub procesor firmy AMD wyposażony w sześć rdzeni
  • Pamięć RAM: 6 GB
  • Karta graficzna: nVidia GeForce GTX 970 lub AMD Radeon 290X
  • 30 GB miejsca na dysku

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Assetto Corsa

Czerwone Ferrari w grze Assetto Corsa Ferrari na czele wyścigu w Assetto Corsa Widok z wnętrza samochodu w Assetto Corsa

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.