Alien: Isolation wymagania sprzętowe

   

Opakowanie gry Alien: IsolationJest to kolejna już gra w której mamy okazję spotkać się z tytułowym obcym. Liczba pojedyncza nie jest w tym wypadku przypadkowa, gdyż po statku na którym się znajdujemy przemieszcza się dokładnie jeden przedstawiciel tego niebezpiecznego gatunku. Dzięki temu prostemu zabiegowi i zrezygnowaniu z eliminowania hord obcych przy wykorzystaniu wszelkiego dostępnego uzbrojenia nie jest to już typowa gra akcji.

We wcześniejsze tytułach mieliśmy okazję mierzyć się z dziesiątkami ksenomorfów, które zazwyczaj nie wyróżniały się zbytnią inteligencją przez co głównym zagrożeniem była właściwie tylko ich liczebność. W Alien: Isolation my jesteśmy zwierzyną a łowca jest tylko jeden ale za to śmiertelnie niebezpieczny i wyposażony w wyostrzone zmysły, które sprawiają że trudno się przed nim skryć i nawet najlepsza kryjówka zapewni nam złudne poczucie bezpieczeństwa maksymalnie przez kilka chwil.

Budowie odpowiedniej atmosfery przywodzącej na myśl będący już klasyką gatunku film Obcy: Ósmy Pasażer Nostromo sprzyja nie tylko sposób prowadzenia rozgrywki ale też realia w jakich została osadzona. Bohaterką której pomagamy przetrwać jest Amanda będą córką Ellen Ripley, której prawdziwym fanom filmów o Obcym raczej przedstawiać nie trzeba. Amanda wyrusza z misją ustalenia co tak naprawdę stało się na statku Nostromo, na którym znajdowała się jej matka. W głównej mierze przyjdzie nam więc przemierzać ciasne korytarze nasłuchując wszelkich podejrzanych odgłosów i wypatrując nadciągającego niebezpieczeństwa na wykrywaczu ruchu a więc gadżetu którego bez wątpienia nie mogło zabraknąć i który genialnie wprost dopełnia klimat grozy towarzyszący nam praktycznie w każdej sekundzie rozgrywki.
 

Alien: Isolation wymagania sprzętowe minimalne

 • System: Microsoft Windows 7 (wersja 32-bitowa)
 • Dwurdzeniowy procesor: Intel Core 2 Duo E8500 (taktowanie 3,16 GHz)
 • RAM: 4 GB
 • Karta graficzna: AMD Radeon HD 5550 lub nVidia GeForce GT 430 (musi obsługiwać DirectX 11 i posiadać 1 GB pamięci)
 • 35 GB miejsca na dysku twardym
 • Do aktywacji gry na platformie Steam konieczne jest połączenie z Internetem

 

Alien: Isolation wymagania sprzętowe zalecane

 • System Windows 7 (edycja 64-bitowa)
 • Czterordzeniowy procesor: Intel Core 2 Quad Q9650 (taktowanie 3 GHz) lub odpowiadający mu model od AMD (np. Phenom II X4 955 o taktowaniu 3,2 GHz)
 • 8 GB pamięci RAM
 • Karta graficzna: AMD Radeon R9 270 lub nVidia GeForce GTX 660 (musi być zgodna z DirectX 11 oraz mieć przynajmniej 2 GB pamięci)
 • Dysk twardy z 35 GB miejsca
 • W celu aktywacji gry na Steamie wymagany jest dostęp do Internetu

 
Pamiętaj o tym, że podane tu wymagania są jedynie sugerowane. W wyniku powstawania łatek oraz wydawania nowszych wersji sterowników do kart graficznych oraz innych komponentów gra może działać również satysfakcjonująco na sprzęcie o innej konfiguracji niż podana tutaj. W przypadku braku wystarczającej płynności animacji warto spróbować obniżyć rozdzielczość i powyłączać dodatkowe efekty graficzne, co może poskutkować znacznym obniżeniem wymagań gry.
 

Sreeny z gry Alien: Isolation

Ksenomorf w grze Alien: Isolation Wnętrze statku w grze Alien: Isolation Detektor ruchu w Alien: Isolation

Witaj

Witaj na naszej stronie. Powstała ona z myślą o wszystkich osobach, poszukujących wymagań gier. Jeśli więc nie jesteś pewien czy gra, którą chcesz zakupić będzie działać płynnie na Twoim komputerze to znalazłeś się we właściwym miejscu.

Dzięki naszej pomocy, poznasz dokładną specyfikację komputera, potrzebnego by móc cieszyć się wskazaną grą. Dzięki nam możesz w porę się przekonać czy Twój komputer sprosta wymaganiom tytułu w który zamierasz zagrać i czy przypadkiem nie przydałaby się modernizacja posiadanego sprzętu.

Szukaj gry

Popularne gry

Ikona gry MinecraftMinecraft
Przenieś sie do wspaniałego świata, w którym będziesz mógł uwolnić swoją kreatywność.

 

Ikona gry Symulator Farmy 2011Symulator Farmy 2011
Pokieruj własną farmą i przekonaj się, że jest to wyzwanie. Wykaż się umiejętnością zarządzania.

 

Ikona gry Max Payne 2Max Payne 2
Przeszłość Maxa kolejny raz daje o sobie znać. Pomóż mu w poradzeniu sobie z nią.